9. eTR Ödülleri TBMM’de düzenlenen törenle sahiplerini buldu!


E- devlet; devletin vatandaşa karşı yerine getirmekle yükümlü olduğu görev ve hizmetler ile, vatandaşların devlete karşı olan görev ve hizmetlerinin karşılıklı olarak elektronik iletişim ve işlem ortamlarında kesintisiz ve güvenli olarak yürütülmesi demektir. Bu bağlamda e-devlet projeleri iş süreçlerini yeniden tanımlayan, vatandaş ve kamuda çalışanların erişimine açık olmalıdır. Bu noktalar göz önünde bulundurularak; TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı her sene başarılı uygulamalara E-Türkiye ödülünü vermektedir.

TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından düzenlenen 9. E-Türkiye Ödülleri; 19 Aralık 2011 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Tören Salonu’nda gerçekleşen tören ile sahiplerini buldu. Tören esnasında yapılan elektronik oylama ile ödül kazananlar belirlendi.

"Yerel Yönetimlere Yönelik Küçük Ölçekli Belediyeler Kategorisi"nde Karasu Belediyesi "Karasu Akıllı Kent" adlı projesiyle ödüle layık görüldü.

Modern devlet anlayışını destekleyen, şeffaf ve sosyal sorumluluk ilkelerini benimsemiş uygulamalar arasından ise Küçükçekmece Belediyesi " Küçük Kazanımlar Projesi" ve Yenimahalle Belediyesi "Yeni Kart Projesi" ile Özel Ödül kazandı.

Ödül töreninde TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Uluaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kalkınma Bakanı Binali Yıldırım, TBV Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Eczacıbaşı, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Erman Ilıcak birer konuşma yaptı.

Bu yazı 04/12/2018 8:49:44 tarihinde eklendi. 04/12/2018 8:49:44 tarihinde düzenlendi.