Adıyaman Akıllı Kent Oluyor


Kent ve kentli ile ilgili bilgiler, sadece belediye çalışmaları için değil, kente yatırım yapmak isteyen ya da kentte herhangi bir sosyal faaliyette bulunmak isteyenler için de önemlidir

Adıyaman Belediyesi Konferans salonunda gerçekleşen tanıtım toplantısına Vali Ramazan Sodan, Jandarma Garnizon Komutanı Albay Ali Osman Salık, Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Çetingül, Emniyet Müdürü Mehmet Bilici, kurum müdürleri, STK temsilcileri katıldı.

Toplantıda ilk olarak belediyenin hizmetlerini anlatan slayt gösterisi sunuldu. Daha sonra açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, günümüz belediyeciliğinin kentlinin daha iyi bir yaşam kalitesine ulaşabilmesi ve kentin daha modern bir görünüme kavuşabilmesi için bilişim teknolojilerini kullanmayı gerekli kıldığını söyledi.

Kaynakların etkin ve verimli kullanımı için kentle ilgili tüm bilgilere hızla erişmek gerektiğini ve bunun için de bilişim teknolojilerinden faydalanmamız gerektiğini kaydeden Başkan Büyükaslan, "Adıyaman Belediyesi olarak vatandaşlarımıza daha kaliteli, daha hızlı ve daha kolay hizmet verebilmek, doğru karar verip, yerinde yatırımlar yapabilmek için kısacası, hizmet kalitesi artmış bir belediye olmak için 'Kentsel Otomasyon Sistemi' projesini başlatmış bulunuyoruz. Başlatmış olduğumuz bu projede ilk olarak oluşturmuş olduğumuz ekiplerle kenti karış karış gezip, kent taşınmazı ve kentli envanteri ile ilgili bilgileri toplayıp, kentsel otomasyon sistemimizin veri tabanı kısmını oluşturacağız. Bu sistem ile kent ve kentliye ait tüm bilgiler tek bir veritabanında toplanacak, sürekli güncellenecek ve bu sayede güncel bir 'Kent Bilgi Bankası' kurulmuş olacaktır. Kent ve kentli ile ilgili bilgiler, sadece belediye çalışmaları için değil, kente yatırım yapmak isteyen ya da kentte herhangi bir sosyal faaliyette bulunmak isteyenler için de önemlidir" dedi. Büyükaslan, bu proje ile beraber Adıyaman'ı 'Akıllı Kent' yapmayı hedeflediklerini belirterek, sistemin tüm Adıyamanlılara hayırlı olması dileklerinde bulundu. Daha sonra Projeyi yürütecek olan Sampaş A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Ali Demir Akgünlü, şirket hakkında bilgiler verdi. Proje müdürü Mehmet Pazarcı ise, sistemin getireceği imkanlar hakkında bilgiler verdi.

Bu yazı 04/12/2018 8:29:22 tarihinde eklendi. 04/12/2018 8:29:22 tarihinde düzenlendi.