Akıllı Belediyecilik Uygulamaları İle Kentlerimiz Kendi Kendilerine Yeter Hale Geliyor


 
 

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ve Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ın da katılımı ile 29 Mart Perşembe günü Adana Seyhan Otel’de gerçekleşen SAMPAŞ “Akıllı Kutu – Akıllı Belediyecilik” etkinliğinde modern kent bilgi sistemleri uygulamaları tanıtıldı.

SAMPAŞ, 29 Mart Perşembe günü Adana’da gerçekleşen “Akıllı Kutu – Akıllı Belediyecilik” etkinliğinde yerel yönetimlerin tüm bilgi teknolojileri uygulamalarını konsolide eden “Akıllı Kutu – Akıllı Belediyecilik” modern kent bilgi sistemleri çözümünü tanıttı.

E-devlet sistemleri ile uyumlu yazılımları içeren “Akıllı Kutu – Akıllı Belediyecilik” platformu, etkinlik süresince 50nin üzerinde katılımcı belediye tarafından interaktif demo uygulamaları ile incelendi. “Akıllı Kutu – Akıllı Belediyecilik” modern kent bilgi sistemleri çözümleri, özellikle Coğrafi Bilgi Sistemi, İş Zekâsı ve Kurumsal Mobil uygulamalarıyla ilgi çekti.

Akıllı Su Yönetimi, Belediye Gelir Yönetim Sistemleri ve Kentsel Proje Hizmetleri konularında da detaylı bilgilerin paylaşıldığı özel sunumlara yer verilen etkinlikte, kentlerimizin kendi kendilerine yeter hale gelmeleri için en son teknolojilerin kullanımının Türkiye’nin kalkınması açısından önemi ortaya koyulmuş oldu.

SAMPAŞ’ın çözüm ortağı ORACLE ile düzenlediği etkinliğe katılan Adana Valisi Hüseyin Avni Coş: “Türkiye’nin devamlı gelişen küresel bilgisayar yazılımı pazarında hak ettiği yeri alması gerekir. Bunun için girişimcilerimize ve üniversitelerimize önemli görevler düşmektedir. Her zaman bilgiye, tecrübeye, aklı en verimli şekilde kullanmaya ve bunu çağdaş bir şekilde uygulamaya koymaya ihtiyaç vardır. Dolayısı ile en basitten en karmaşık işlere; önce aklımızı kullanmamız, sonra elde ettiğimiz bilgiler doğrultusunda doğru kararlar vermemiz ve gerekli yönetim biçimlerini gerçekleştirmemiz lazımdır” şeklinde konuştu.

Akıllı Kutu – Akıllı Belediyecilik etkinliğinde konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz: “Kurum içerisinde bilgisayar teknolojileri kullanımını, kent bilgi sistemi ve merkezi veri tabanının oluşturulmasını hizmet bakımından çok önemsiyoruz. Belediyenin tek bir merkezde idare edilebilir ve denetlenebilir bir yapıya kavuşması için çabalıyoruz. Beni ziyaret eden öğrencilere en çok bilgisayar hediye ediyorum. SAMPAŞ'ın vergi merkezi Adana'da. Diğer firmaların da bu davranışı örnek almasını diliyorum" dedi.

SAMPAŞ A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Şekip Karakaya “Artık dünyada kent sayısı, köy sayısını geçiyor. Nüfus kentlere geliyor. Ülkeler tek bir merkezden değil, kentlerden kalkınacak. Sorunlarını bilen, bunları kalıcı biçimde çözen kentler ilerleyecek. Her kent önce kendini, sonra ülkemizi kalkındıracak. Öyle ki kentleşme süreci Türkiye’nin kalkınma stratejisinin en önemli araçlarından biri olarak benimsenmeli, bilginin gelişimi sağlanmalı ve buna uygun projeler geliştirilmelidir. Bunu yapmak için biz SAMPAŞ olarak uzun yıllardır gayret ediyoruz. Bizim işimiz ticari kaygı gütmeden bilgiyi geliştirmektir. Gelişen teknolojinin ardında kalmamak için, ülkemizin kalkınması için bilgiyi geliştirmenin yollarını arıyoruz“ şeklinde konuştu.

Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Ersoy, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İsmail Hakkı Develi, Adana Vergi Dairesi Başkanı Serdar Aksoy, Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Kardeşler, Sanayi Odası Başkanı Sadi Sürenkök, Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan ve Adana Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Süleyman Sönmez SAMPAŞ “Akıllı Kutu – Akıllı Belediyecilik” etkinliğine katılan diğer isimler arasındaydı.

SAMPAŞ’ın Akıllı Kentler vizyonuyla ilgili daha fazla bilgi almak için www.sampas.com.tr ve www.akillikentler.org adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazı 04/12/2018 9:00:30 tarihinde eklendi. 04/12/2018 9:00:30 tarihinde düzenlendi.