Akıllı Kent Çukurova


Akıllı Kent Çukurova

Adana’nın merkez Çukurova İlçe Belediyesi tarafından başlatılan Akıllı Kent Otomasyon Sistemi tamamalandı. Sistem, kişiler, binalar ve sokaklara dair eski ve yeni her tür bilgiyi tek veri tabanında topluyor.2010 yılının Nisan ayında başlatılan veri toplama çalışmaları 2011’in Mart ayında bitirildi ve sistem güncellenerek işler hale getirildi. Çukurova Belediyesi tarafından oluşturulan 30 kişilik saha çalışma ekibi 16 mahallede, 11 ayda projeyi tamamladı.

Sınırsız İmkanlar

Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan “Akıllı Kent Otomasyon sistemi ile Çukurovalılara bürokrasiden arındırılmış daha hızlı bir hizmet sunacağız”dedi. Arıkan, Akıllı Kent Otomasyon Sistemi ile Çukurova Belediyesi’nin faaliyelerinin tamamını bilişim teknolojilerinin en üst düzeyde kullanıldığı, insan odaklı bir yapıya dönüştürüldüğünü söyledi. Arıkan, sistemde tüm veriler tek bir veri tabanında etkin ve ayrıntılı bir şekilde ilişkilendirilmiş olarak tanımlandığını belirtti.

 

AKILLI KENT ÇUKUROVA

Çukurova Belediyesi tarafından başlatılan Akıllı Kent Otomasyon Sistemi tamamlandı.

Projeler Tamamlandı

Sistem, kişiler, binalar ve sokaklara dair eski ve yeni her bilgiyi tek veri tabanında topluyor. 2010 yılının Nisan ayında başlayan veri toplama çalışmaları 2011’in Mart ayında bitirildi ve sistem güncellenerek işler hale getirildi.

Haberi görmek için tıklayınız.

Bu yazı 04/12/2018 8:49:18 tarihinde eklendi. 04/12/2018 8:49:18 tarihinde düzenlendi.