Belediyeler Modern Kent Bilgi Sistemleri Tanıtımı İçin Ankara'da Toplandı


Çok sayıda belediye başkanı ve SAMPAŞ Bilişim ve İletişim Sistemleri A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Şekip Karakaya’nın da katılımı ile 12 Nisan Perşembe günü Ankara Rixos Otel’de gerçekleşen SAMPAŞ “Akıllı Kutu – Akıllı Belediyecilik” etkinliğinde, belediyelerin ihtiyaçlarına yönelik tasarlanmış modern kent bilgi sistemi uygulamaları tanıtıldı.

Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Türkiye Bilişim Vakfı'nın (TBV) birlikte organize ettiği 7. eTR Ödülleri yarışması'nda “Akıllı Kent Otomasyon Sistemi” (AKOS) projesi ile 'eBelediyecilik Özel Başarı Ödülü' başta olmak üzere 6 ödül kazanan SAMPAŞ Bilişim ve İletişim Sistemleri A.Ş., 12 Nisan Perşembe günü Ankara’da gerçekleşen “Akıllı Kutu – Akıllı Belediyecilik” etkinliğinde yerel yönetimlerin tüm bilgi teknolojileri uygulamalarını konsolide eden “Akıllı Kutu – Akıllı Belediyecilik” modern kent bilgi sistemi çözümünü tanıttı.

E-devlet sistemleri ile uyumlu yazılımları içeren “Akıllı Kutu – Akıllı Belediyecilik” platformu, etkinlik süresince katılımcı belediyeler tarafından SAMPAŞ interaktif demoları üzerinden incelendi. “Akıllı Kutu – Akıllı Belediyecilik” modern kent bilgi sistemleri çözümleri, özellikle tahakkukların arttırılmasına yönelik uygulamalar içeren Belediye Gelir Yönetim Sistemi, gerçek-zamanlı bilgiye dayalı karar almayı mümkün kılan Coğrafi Bilgi Sistemi ve video tanıtımlarıyla dikkatleri üzerine çeken Akıllı Su Yönetimi uygulamalarıyla katılımcıların beğenisini topladı.

SAMPAŞ modern kent bilgi sistemi çözümlerinin belediyelere ve vatandaşlara sağladığı imkan ve faydaların detaylı olarak anlatıldığı etkinlikte, kentlerimizin kendi kendilerine yeter hale gelmeleri için en son teknolojilerin kullanımının arttırılmasının ve yaygınlaştırılmasının Türkiye’nin kalkınması açısından önemi ortaya koyulmuş oldu.

SAMPAŞ İlişim ve İletişim Sistemleri’nin çözüm ortağı ORACLE ile düzenlediği etkinliğe katılan SAMPAŞ İcra Kurulu Başkanı Şekip Karakaya “Sorunlarını bilen, bunları kalıcı biçimde çözen kentler ilerleyerek önce kendilerini, sonra ülkemizi kalkındıracaklar. Bu anlamda kentleşme süreci Türkiye’nin kalkınma stratejisinin en önemli araçlarından biri olarak benimsenmeli, bilginin gelişimi sağlanmalı ve buna uygun projeler geliştirilmelidir. Bunu yapmak için biz SAMPAŞ olarak uzun yıllardır gayret ediyoruz. Bizim işimiz ticari kaygı gütmeden bilgiyi geliştirmektir. Gelişen teknolojinin ardında kalmamak için, ülkemizin kalkınması için bilgiyi geliştirmenin yollarını arıyoruz“ şeklinde konuştu.

SAMPAŞ’ın Akıllı Kentler vizyonuyla ilgili daha fazla bilgi almak için www.sampas.com.tr ve www.akillikentler.org adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazı 04/12/2018 9:01:20 tarihinde eklendi. 04/12/2018 9:01:20 tarihinde düzenlendi.