Beyoğlu'nda artık resepsiyonda akıllı


Beyoğlu Belediyesi Resepsiyon uygulaması AK Parti İstanbul Milletvekili Beyoğlu Belediyesi Resepsiyon uygulaması AK Parti İstanbul Milletvekili, Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın da katıldığı törende tanıtıldı.

Açılış öncesi Sampaş Yönetim Kurulu Başkanı Şekip Karakaya uygulama hakkında teknik bilgiler verdi. Beyoğlu' nda 45 mahallede, 27 bin 894 bina , 131 bin 777 konut, 43 bin 132 işyeri 120 soruluk anketle tarandı. Vatandaşların Kan grubuna varıncaya kadar tüm bilgiler AKOS veritabanına depolandı. Beyoğlu'na ait haritalarla Beyoğlu halkının bilgileri örtüştürüldü. AKOS ile önceden ortalama 2 iş günü içinde yapılan işlemler artık 3 saniyede yapılabiliyor.

Resepsiyon uygulaması AKOS' un daha yaygın ve vatandaşların işlemlerini daha hızlı bir şekilde tamamlamalarını sağlamak için büyük önem taşımaktadır.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım bilgi toplumuna geçiş, bürokratik devletten e-devlete geçişin en önemli uygulamalarından biri. Beyoğlu Belediyesi bu alanda bir öncülük yaptı. Teşekkür ediyoruz. Yapılan bu çalışma sayesinde bundan sonra vatandaşlarımız zamanlarının büyük bi kısmını Belediyede işlemlerini bitirmek için uğraşmayacak. AKOS vatandaşın hayat kalitesini artıran bir uygulama. Amacımız Türkiye ' yi 2010'da bilgi toplumuna taşımak. AKOS, bu adımlardan bir tanesi . Bu projelerle şeffaflığı sağlıyor, haksız rekabeti ortadan kaldırıyor.

Yapılan Konuşmaların ardından resepsiyon açılışıda digital ortamda yapılırken, uygulamayı ilk deneyen de Bakan Yıldırım oldu. Telefonla bir vatandaşı arayan Yıldırım kişi bilgilerini resepsiyonda bulunan digital ortamdan izleyerek vatandaş hakkında ki tüm bilgileri görebildi.

Bu yazı 04/12/2018 8:44:04 tarihinde eklendi. 04/12/2018 8:44:04 tarihinde düzenlendi.