Karaman'da AKOS başladı


Akıllı Kent Otomasyon Sistemi Projesi’nin hizmette kaliteyi getireceğini belirten Belediye Başkanı Uğurlu, Akıllı Kent Karaman projesinin halkın arzu ettiği hizmeti kısa sürede ve hızlı olarak alması olarak özetleneceğini söyledi. Uğurlu, seçim öncesi vaat ettikleri projeleri tek tek hayata geçirdiklerini de belirterek hizmete ara vermeden çalıştıklarını ifade etti.

Karaman Belediyesi’nde çalışmalarına başlanılan “Akıllı Kent” uygulamasıyla ilgili tanıtım toplantısı Piri Reis Kültür Merkezi salonunda gerçekleştirildi.

Tanıtım toplantısına Karaman Belediye Başkanı Dr. Kâmil Uğurlu’nun yanı sıra; Vali Süleyman Kahraman, Daire Müdürleri, Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.


Tanıtım toplantısında konuşan Belediye Başkanı Dr. Kâmil Uğurlu, “Akıllı kent, halka daha hızlı ve verimli hizmeti sunmada önemli bir altyapı oluşturacaktır. e-Belediye uygulamasını da içeren teknolojik dönüşüm, hizmette önemli kolaylıklar sağlayacaktır.” dedi.
Akıllı Kent Otomasyon Sistemi Projesi’nin hizmette kaliteyi getireceğini belirten Belediye Başkanı Uğurlu, Akıllı Kent Karaman projesinin halkın arzu ettiği hizmeti kısa sürede ve hızlı olarak alması olarak özetleneceğini söyledi. Uğurlu, seçim öncesi vaat ettikleri projeleri tek tek hayata geçirdiklerini de belirterek hizmete ara vermeden çalıştıklarını ifade etti. Uğurlu, “Kent bilgi sisteminin Karaman halkının ihtiyaçlarını sağlıklı biçimde tespit edip çözüm üretilmesi, belediyecilik hizmetlerinden daha kolay yararlanılmasını sağlayacaktır. Halkımızın da arzu ettiği bu sistemle bir bilgisayar başında vatandaşımız belediyeye gelmeden işlemini yapabilecektir.” şeklinde konuştu.

Bu yazı 04/12/2018 8:32:18 tarihinde eklendi. 04/12/2018 8:32:18 tarihinde düzenlendi.