Sampaş Holding "Akıllı Kentler, Yeni Nesil Belediyecilik" etkinliği Ankara'da gerçekleştirildi.


Sampaş Holding, 40 yıllık birikimiyle, ‘Akıllı Kentler / Yeni Nesil Belediyecilik’ etkinliğini 4 Temmuz 2019 tarihinde Ankara Mariott Otel’de gerçekleştirildi. Etkinlikte Sampaş; CREC, Huawei ve Plastic Energy gibi alanlarında dünya devi uluslararası firmalarla oluşturduğu işbirliklerinin lansmanını yaptı.

Sampaş Holding, 40 yıllık birikimiyle, ‘Akıllı Kentler / Yeni Nesil Belediyecilik’ etkinliğini 4 Temmuz 2019 tarihinde Ankara Mariott Otel’de gerçekleştirildi. Etkinlikte Sampaş; CREC, Huawei ve Plastic Energy gibi alanlarında dünya devi uluslararası firmalarla oluşturduğu işbirliklerinin lansmanını yaptı.

Aynı zamanda yerli ve milli teknolojilerimizin yerel yönetimlerimizde daha fazla kullanılmasını amaçlayan Sampaş, etkinlikte 40 yıllık bilgi birikimi ile destek verdiği yenilikçi girişimlerin çözümlerini de tanıttı.

Gün boyu süren etkinlikte Sampaş, 2019-2024 döneminde yeni nesil belediyecilik anlayışına katma değeri daha yüksek hizmetler verebilmek için tekrar yapılandığını ve artık hizmetlerine Sampaş Holding çatısı altında devam edeceğini duyurdu.

Sampaş Holding ve grup şirketleri yeni dönemde Kentsel Gelişim Hizmetleri, Kentsel Finansman Hizmetleri, Akıllı Kent Çözümleri ve Yapım Taahhüt İşleri olarak grupladığı 4 ana grupta faaliyet gösterecek. Etkinlikte,  Kentsel Dönüşüm, Portföy Yönetimi hizmetleri, Akos Yeni Nesil, Akıllı Ulaşım ve Güvenlik, Akıllı Su ve Enerji, Akıllı Atık ve Çevre çözümleri, Kurumsal Finansman, Hibe ve Destekler, Akıllı Şehir Ekonomisi hizmetleri ve altyapı ve taahhüt hizmetleri ile ilgili işortakları ile birlikte tanıtıcı bilgilendirmeler yapıldı.

30 vali ve eski bakanların da teşrifleri ile gerçekleşen etkinliğe, Türkiye’nin her bölgesinden 150 belediyemiz katıldı. Büyükşehirler, iller, ilçelerden etkinliğe katılan belediye başkanı, başkan yardımcısı, genel sekreter ve yardımcıları ile toplamda 420 konuk sabah seansında Akıllı Kentler ve Yeni Nesil Belediyecilik seminerlerini dinledikten sonra, öğleden sonra 1000 m2 lik etkinlik alanında, 21 iş istasyonunda sunulan çözümleri detaylıca inceleme imkanı buldular.

Etkinlik dolayısı ile görüşlerini açıklayan Sampaş Holding İcra Kurulu Başkanı Şekip Karakaya “Bu etkinlikte 40 yıllık bilgi birikimimiz ile gelecek teknolojilerini harmanlayarak oluşturduğumuz yeni yapımızı anlatıyoruz. Yeni dönemde başkanlarımızın vaat ettiği projeleri gerçekleştirmek amacı ile iş ortaklarımız ile birlikte teknik, idari ve finansal olarak çok iyi hazırlandık.

Belediyelerimizin kısıtlı imkanlara sahip olduğunu bilerek tüm projeleri mevzuatlar çerçevesinde kolay ve basitleştirilmiş Yap İşlet veya EPC modelleri sunabiliyoruz. Bu yaklaşımımızın yerel yönetimlerimizin en üst düzey yöneticileri tarafından olumlu karşılanmasından son derece memnunuz. Türkiye’ye 40 yıldır hizmet ediyoruz ve parlak geleceğine de yürekten inanıyoruz.

Bu itibarla hizmetlerimizin Akıllı Şehirler yarıışında Türk belediyelerini uluslararası alanda başarıya taşıyacağını düşünüyor ve tüm katılımcılara teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

Bu yazı 04.07.2019 13:35:06 tarihinde eklendi. 04.07.2019 13:35:06 tarihinde düzenlendi.