SAMPAŞ Kentsel Proje Yönetimi INSPIRE Konferansında


SAMPAŞ Bilişim ve İletişim Sistemleri’nin Gümüş Sponsor olarak destek verdiği INSPIRE (Avrupa Birliği’nin Coğrafi Bilgi Altyapısı) Konferansı, bu yıl T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ev sahipliğinde 23–27 Haziran 2012 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi''nde düzenleniyor.

INSPIRE, dünya çapında kamu kurumları, akademisyenler ve sanayiciler tarafından büyük ilgi gören geniş katılımlı bir konferanstır. Konferans, birçok paralel oturumdan oluşmaktadır. Konferans süresince “Avrupa Birliği’nin Coğrafi Bilgi Altyapısı” konusunda ülkelerin mevcut durumları, mekansal veri altyapıları tartışılmakta ve gelecek dönemde konuyla ilgili yapılması gerekenler masaya yatırılmaktadır. İlk kez Türkiye’de gerçekleştirilecek INSPIRE Konferansı’nın bu yılki konusu “Çevresel Bilginin ve Yeniliğin Paylaşımı” olarak belirlenmiştir.

Bu sene konferans katılımcıları, etkinliğin Gümüş Sponsoru SAMPAŞ’ın uluslararası standartlardaki Coğrafi Bilgi Sistemleri, Kadastro, Mühendislik ve Altyapı çözümlerini yakından tanıma imkanı bulacak, özel Kentsel Proje demolarını izleyebileceklerdir.

Konferansla ilgili ayrıntılı bilgi için www.inspire2012istanbul.org.tr (TR) ve http://inspire.jrc.ec.europa.eu/events/conferences/inspire_2012/ (ENG) internet adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazı 04/12/2018 9:03:36 tarihinde eklendi. 04/12/2018 9:03:36 tarihinde düzenlendi.